Aile Hukuku

Medeni hukukun bir parçası şeklindedir aile hukuku. Medeni hukuk kapsamı içinde yer alır ve oldukça geniş bir alana sahiptir. Aile hukuku çok genel anlamıyla aile kavramının üzerine her ne var ise hepsini kendine konu edinir. Ve hatta yargıçlar dahi atanırken aile hukuku konusunda ki uzmanlığına bakılır ve bir aileye sahip mi çocuklu mu bunların hepsi göz önüne alınarak ataması yapılır. Kurum olarak bizlerde bu aile hukuku dalında uzman, tecrübe deneyim sahibi avukatlar ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Aile Hukuku Konuları ve Kapsam Alanı

Genel olarak aile ve aile ile ilgili tüm kavramları esas alır. Nişanlanma, evlenme ve evlenme ile ilgili hüküm, sorumluluk ve koşullar, boşanma ve boşanma ile ilgili tüm sebepler koşul ve sonuçları değerlendirir. Bunların yanı sıra evlat edinme, velayet, soy bağı, boşanmaya bağlı nafaka ve mal paylaşımı, çocuk velayeti, vesayet, yasal danışmanlık, yardım nafakası, çocuğun nafaka hakkı ve aile konutu gibi konular ile aile hukuku ilgilenir.

Ayrıca kadın ve çocuk hakları ayrı ayrı detaylarıyla ele alınmış olsa da bu kapsam yani aile hukuku kapsamı içerisindedir. Bu oldukça kapsamlı bir hukuk dalıdır. Bu yüzden en doğru kişi ve kurumlardan destek alınmalıdır. Biz kurum olarak bu geniş kapsama sahip olan aile hukuku konusunda oldukça donanımlı tecrübeli avukatlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan tüm bu konular hakkında destek almanız mümkündür.

Aile Hukuku Mahkemeleri İşleyişi

Aile hukuku medeni hukukun en kapsamlı dallarındandır. Aile kavramını başlı başına ele almaktadır. Aile hukuku mahkemeleri, uzmanlık mahkemeleri içerisinde yer alır. Bundan dolayı bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gerekir. Mahkeme esnasında veya mahkeme sonuçlanıncaya kadar ki süreç içerinde de bu durum sürebilir. Alanında uzmanlaşmış kişilerce destek alınarak yürütülen bir süreçtir.

Bizde kurum olarak sizlere aile hukuku kapsamına giren her konu hakkında danışmanlık vermekte ve talebiniz üzerine tüm aile hukuku hakkında ki davalarınızda avukatlığınızı üstlenmeye hazırız. Kurum olarak aile hukuku kapsamında size hizmet verirken, en doğru ve en olumlu sonuca güvenilir ve hızlıca ulaşmanız için sizlere hizmet veririz.