Bilişim Hukuku

Bilişim hukuku genel olarak bilginin paylaşımını konu alan bir hukuk dalıdır. Bilişim hukuku ile internet kullanımını ilgilendiren yasal kurallar belirlenmiştir. Bilişim hukuku özel hayatın gizliliği ile kişilik haklarınızı korur ve güvende olmanızı sağlar. Günümüz toplumunda teknoloji ne kadar arttıysa internet kullanımı da o paralelde artış göstermiştir ve bilişim suçları da bilişim üzerinde yapılan haksızlıklar da bu süreci takip ederek artış gösterir.

Bu suçların ve cezaların kapsamı tam olarak bilişim hukuku konularıdır. Bilişim hukuku sayesinde internet üzerinden yapılan suçlarda da yaptırım uygulanabilir. Nasıl ki toplum içinde yaşarken belli kurallar var ise online durumlarda da belli kurallar vardır ve bu kurallara uymayanlara yaptırım uygulanır.

Bilişim Hukuku Ne İş Yapar

Bilişim hukuku bilgilerin paylaşımından kaynaklanır ve olan tüm sorunlar ile ilgilenmektedir. İnternet üzerinden yapılan yayınlanan tüm hal ve hareketler bilişim hukukunu ilgilendirir. Teknoloji ve teknolojik ürünlerin kötüye kullanılmasını, bilişim sistemi üzerindeki bilgilerin kopyalanmasını, verilerin silinip yok edilmesini, müstehcen sanal davranışları yok etmeye yöneliktir.

Bilişim hukuku hakkında bilgi almak böyle bir konu hakkında destek almak isterseniz en güvenilir adres olan kurumumuza başvurabilirsiniz. Kurumumuz size gerekli desteği alanında uzman ve deneyimli avukatları verecektir

Bilişim Hukuk Kapsamları

Bilişim hukuku, internet hukukunu ve bilgi teknolojisi hukukunu kapsar. Bilgi teknolojisi hukuku e ticaret, bilgisayar programlarına ait konuları, dijital bilgilere ait konuları bilgi güvenliği konularını kapsar. İnternet hukuku ise internet kullanımına yönelik her faaliyeti ve özel hayatın gizliliğine ait tüm konuları kapsar. Bilişim hukukuna iki ayrı koldan bakınca bile ne kadar kapsamlı olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır.

İnternet dolandırıcılığı, kişiler bilgilerin korunması, e ticaret gibi bilişim ağları üzerinden yapılan her suç bilişim hukuku kapsamında cezalandırılır. Mutlaka bir yaptırım uygulanır. Bilişim hukuku, internet hukuku, bilgi teknolojisi hukuku hakkında uzman ve tecrübeli avukatlar ile sorunlarınızı kurumumuz aracılığı ile çözüme ulaştırabilirsiniz.

Bilişim hukuku hakkında daha tecrübeli olmak haklarınızı öğrenmek sanal ortamda nasıl davranmanız hakkında bilgi edinmek isterseniz ya da yaşadığınız bir sorunu olumlu bir sonuca çevirmek isterseniz kurumumuz size en iyi desteği verecektir.